NÁŠ PŘÍBĚH

Jsme dva 20ti letí kluci,kteří vyrábění brýlí dělá jako koníčka vedle studia, rádi bychom vám přiblížili, jak jsme se k tomu dostali právě MY.

Dřevěné brýle už nějakou dobu na světě existují, viděli jsme je na lidech a v zahraničí a zalíbili se nám. Sami jsme si je chtěli koupit, ale představovali jsme si trochu jiné tvary a provedení.

Na Dřevě je výhoda, že je to materiál se kterým jsme mohli pracovat i my, aniž bychom potřebovali nějaké drahé stroje. Tak jsme si řekli, proč to nezkusit. A tak to všechno začalo

Začali jsme si pročítat a zjišťovat, co všechno budem potřebovat a jak se pracuje s jednotlivýma komponentama. Na Youtube a z různých obrázků jsme zjistili, jak brýle vyrábějí velké americké firmy, nebo třeba kutilové.

Na některé postupy jsme neměli dostatečné vybavení, nebo jsme nevěděli, jak to přesně dělají. A tak jsme hledali různé cestičky, jak jednotlivé kroky obejít, nebo jak to udělat jinak.

Trvalo to Poměrně dlouho a testování přineslo hodně nepoužitelných brýlí, nakonec se nám to povedlo

Nejprve jsme ale potřebovali pracoviště/dílnu. Rozhodli jsme se jí udělat u jednoho ve sklepě. Jednalo se o obyčejnou místnost 5×3 s omítkou, která už samovolně padala. Tak jsme vynosili 800kg odpadu a začali jsme s zateplením, položením podlahy.

Měli jsme představu, že si dílnu uděláme v moderním provedení. Za dvou zdí jsme seškrábali omítku a nechali tam holý panel, zbytek jsme natřeli.Aby jsme dílnu oživili obložili jsme jednu zeď Obkladem.

Zbýval jen nábytek, ten jsme si taky udělali sami, nakoupili jsme prkna a sestavili jsme si pracovní desku a regály, tak jak jsme potřebovali a jak se nám to líbilo.

Samotný proces nebyl vůbec jednoduchý, jak jsme si představovali. Za každým modelem stojí hodiny přípravy, nejprve musí vzniknout první nákresy, jak budou brýle vypadat. Následují desítky hodin strávené rýsováním jednotlivých součástek na počítači.

Za každou inovací, jak zrychlit, nebo zjednodušit výrobu se schovává mnoho úskalí, které člověka zpru nenapadnou. I přes to je to část tohohle všeho, která nás žene nejvíce

Když se nám povedlo vyrobit pěkný funkční výrobek, o kterém jsme zprvu nevěděli nic, tak jsme se rozhodli, že v tom budem pokračovat.

Výrobky na kterých pracujeme by měli být podle naší filosofie designové s stavebním kamenem dřevem, nicméně i přesto by neměli ztratit praktičnost ani funkčnost.

Děkujem všem, co se jakýmkoliv způsobem podíleli

Close Menu
×
×

Cart